Wystawy stałe

Na granicy. Rzecz o czasach, ludziach i miejscach - zakończona

Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości Muzeum im. Orła Białego pragnie zaprezentować wystawę: "Na granicy. Rzecz o czasach, ludziach i miejscach", która ilustruje jeden z elementów procesu formowania się granic państwa polskiego. Na przykładzie Górnego Śląska będzie można zapoznać się sytuacją przeciętnego mieszkańca dawnego polsko-niemieckiego obszaru przygranicznego oraz z materialnymi i niematerialnymi pozostałościami polsko-niemieckiej granicy, która dzieliła region od czerwca 1922 r. do września 1939 r.

Muzeum im. Orła Białego zaprasza na otwarcie wystawy, które odbędzie się 3 października 2018 r. o godzinie 14.00 w Budynku Wystaw. Ekspozycja będzie dostępna do 7 stycznia 2019 r.

Wystawę "Na granicy. Rzecz o czasach, ludziach i miejscach" przygotował Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej (www.haus.pl)