Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Zlot

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/hosting/www/muzeum.skarzysko.pl/www/templates/muzeum_im_orlabialego/html/com_content/article/default.php on line 15

III Zlot Marynarzy

W dniach 23 - 25 sierpnia 2024 roku odbędzie się w Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej „III Zlot Marynarzy”, którego współorganizatorem jest Stowarzyszenie Rezerwistów Marynarki Wojennej.
Serdecznie zapraszamy do udziału w tym niezwykle ważnym wydarzeniu wszystkich marynarzy Marynarki Wojennej RP.

Pewnego rodzaju "zapalnikiem" do zorganizowania I Zlotu i kolejnych edycji jest nasz eksponat kuter torpedowy "ORP Odważny". To już 51 lat temu, wszedł do służby czynnej w Marynarce Wojennej. Organizując Zlot chcemy promować historię naszego "Odważnego", ale przede wszystkim upamiętniamy ludzi morza, którzy pełnili służbę w MW - nie tylko na jednostkach proj. 664...

ORP Odważny to duma i chluba Muzeum w Skarżysku-Kamiennej. Jedyny zachowany na świecie okręt projektu 664 możemy podziwiać na ekspozycji plenerowej. Stanowi on jeden z najcenniejszych eksponatów kolekcji militarnej muzeum. Historia budowy i eksploatacji okrętu jest krótka, ale bardzo intensywna. W służbie Marynarki Wojennej zaledwie 13 lat, ale na koncie nasz ORP Odważny o nr 458 ma „rolę” w filmie „Podróże Pana Kleksa”.

Od ponad trzech lat doskonale układa się współpraca Muzeum im. Orła Białego ze Stowarzyszeniem Rezerwistów Marynarki Wojennej. Marynarze wspierają nas w licznych działaniach, a zwłaszcza w organizacji kolejnych edycji zlotu. Podziękowania składamy na ręce Prezesa Romana Szychowskiego i mamy przekonanie, że owoce tej współpracy będą widoczne również w kolejnych latach.

Ciągle przyświeca nam myśl, aby ten wyjątkowy obiekt muzealny jakim jest ORP Odważny stał się pretekstem do spotkania ludzi, którzy służyli na tych okrętach. Jesteśmy ciekawi spotkania z Państwem i osobistych wspomnień związanych ze służbą na okrętach projektu 664 oraz innych jednostkach MW. 

Oddajemy Marynarzom hołd za ich służbę , zaangażowanie i poświęcenie. Kłaniamy się polskim konstruktorom i budowniczym, a zwłaszcza pochodzącemu ze Skarżyska-Kamiennej inż. Dionizemu Wiśniewskiemu. To on pracował nad okrętami projektu 664 ( i poprzedzającego go 663D), a także innymi licznymi jednostkami, które przez dziesięciolecia pływały pod biało-czerwoną banderą.

Cieszy nas to, że dzięki temu wydarzeniu wiele osób może poznać historię okrętu ORP Odważny. Przed I zlotem podjęliśmy działania porządkowe i konserwacyjne. Dzięki nim okręt odzyskał blask, a nasi Goście mieli możliwość wejścia na pokład oraz do "sterówki". Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości nasze wspólne starania dadzą pozytywne efekty w postaci szerszego zakresu prac konserwacyjnych oraz prac adaptacyjnych dla możliwości zwiedzania okrętu przez publiczność. 

Zapraszamy wszystkich do udziału w Zlocie. Uproszczone formularze znajdują się poniżej w linkach i plikach. 

Więcej info również pod nr tel. 41 252 02 31.

Szczegółowy Program Zlotu podamy ok. 5 sierpnia

Do zobaczeniu w sierpniu. AHOJ ! 

 

REJESTRACJA:

Wypełnioną kartę zgłoszenia prosimy o przesłanie na adres pocztowy muzeum:

Muzeum im. "Orła Białego" w Skarżysku-Kamiennej, ul. Słoneczna 90, 26-110 Skarżysko-Kamienna

lub pocztą elektroniczną

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub proszę uzupełnić formularz drogą online klikając w ten Karta zgłoszenia  ; 

można również wysłać SMS ze zgłoszeniem pod nr 605485130 (Proszę podać w wiadomości koniecznie: Imię nazwisko, jaki przydział w MW z latami służby, na ile dni zlotu przyjeżdżamy i ile osób towarzyszących) 

lub po prostu do nas zadzwonić : 41 252 02 31

 

      REGULAMIN      KARTA ZGŁOSZENIA     KLAUZULA INFORMACYJNA      

     PROGRAM ZLOTU

 

 

UWAGA ! ZGŁOSZENIA NA ZLOT PRZYJMUJEMY DO 15 sierpnia włącznie !

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

lub telefoniczny: 41 252 02 31 , kom.: 605 485 130 (całodobowy)