Szkice Niezłomnych

Muzeum im. Orła Białego zaprasza na otwarcie wystawy prac Sylwestra Kiełka "Szkic Niezłomnych w pracach Sylwestra Kiełka".

Wernisaż odbędzie się w dn. 15.02.2019 r o godz. 16.00 w Budynku Wystaw ul. Słoneczna 90.

Szkice, prezentowane na wystawie związane są również z naszą historią najnowszą, są to akwarele z ciężarówkami Star i armatą Bofors, czyli sprzętem wojskowym produkowanym w Starachowicach. Ale to przede wszystkim są to sylwetki partyzantów i żołnierzy niezłomnych, oraz postacie pomnikowe takie jak Józef Piłsudski, generałowie Stanisław Maczek, Stanisław Sosabowski, Franciszek Kleeberg, kontradmirał Józef Unrug, mjr Henryk Sucharski, Henryk Dobrzański „Hubal”, czy bohaterscy piloci z bitwy o Anglię. Szkice te powstały z potrzeby serca. Autor chciałby przy ich pomocy w skromny sposób dołożyć małą cegiełkę do pamięci o tych, którzy nie wahali się poświęcić życia dla wolnej Polski.