Color II Color I

Aktualności

„Ballada o Janku Wiśniewskim” – konkurs Muzeum im. Orła Białego (Regulamin konkursu wraz z załącznikami)

Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej ogłasza konkurs dla młodzieży na wykonanie nagrania „Ballady o Janku Wiśniewskim”. Rozstrzygnięcie zapadnie 17 grudnia, który to dzień, przed 50 laty był dniem bohaterskiej śmierci 18 - letniego uczestnika ówczesnych protestów w Gdyni.

W 50. rocznicę wydarzeń z Grudnia 1970 r. Muzeum im. Orła Białego proponuje nawiązanie do tych wydarzeń poprzez nadesłanie własnej interpretacji utworu „Ballada o Janku Wiśniewskim”. Autorem tekstu, uznawanego często za anonimowy, jest Krzysztof Dowgiałło a muzykę napisał Mieczysław Cholewa.  Bardziej znana jest jednak ścieżka dźwiękowa, którą wykorzystano, m.in. w filmach: „Psy”, „Człowiek z żelaza” i „Czarny czwartek” - skomponowana przez Andrzeja Korzyńskiego.

Konkurs jest przeznaczony dla osób niepełnoletnich z województwa świętokrzyskiego w przedziale wiekowym 13-18 lat. Nagroda główna ma wartość 1000 zł, w tym 500 zł gotówką a druga część jako voucher na towary i usługi oferowane przez Muzeum. Szczegóły i warunki uczestnictwa w Konkursie określa jego Regulamin (niebawem na tej stronie).

Konkurs jest realizowany w formie zdalnej.

Link do dokonanego nagrania należy nadesłać drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W temacie należy zapisać „Ballada o Janku Wiśniewskim”. Na nagrania czekamy do dnia 13 grudnia 2020 r.

Regulamin

Klauzula informacyjna

Oświadczenie o nieodpłatnym przeniesieniu autorskich praw majątkowych na Organizatorów Konkursu „Ballada o Janku Wiśniewskim”

Oświadczenie w przedmiocie zgody na wykorzystanie wizerunku oraz zgody na przetwarzanie danych osobowych