Stąd nasz znak. 50 lat herbu miasta

20 lipca 1968 roku Miejska Rada Narodowa wraz z Komitetem Miejskim FJN w Skarżysku- Kamiennej przyjęła uchwałę nr XIX/62/68 ustanawiając tym samym herb miasta. Minęło od tego czasu 50 lat. Okrągły jubileusz jest doskonałą okazją do zadumy nad przeszłością i źródłami naszego miasta. W syntetyczny sposób zawierają się one w symbolice herbowej.  Ich bliższe poznanie pozwala na umocnienie poczucia tożsamości ze swoją „małą ojczyzną” i trwałe budowanie wspólnoty wyrosłej z korzenia przeszłości.

Muzeum im. „Orła Białego” w Skarżysku- Kamiennej zaprasza wszystkich mieszkańców, a zwłaszcza rodziców i dzieci na Piknik „ Skąd nasz znak. 50 lat herbu miasta”. Przygotowaliśmy -we współpracy z PKP PLK S.A. Zakład Linii Kolejowych w Skarżysku- Kamiennej – bogaty program gier, zabaw i interaktywnego poznawania historii. Równolegle do siebie odbywać się będą dwa Pikniki: na terenie Muzeum przy ul. Słonecznej ( park przy wielkim piecu) oraz na terenie Dworca PKP . Dla Aktywnych + mamy propozycję gry/spaceru miejskiego „Szlakiem symboli herbowych”. Odwiedzamy trzy miejsca, które symbolizowane są w figurach herbowych: wielki piec w Muzeum im. „Orła Białego”, Dworzec PKP oraz MESKO (dawna PFA). Otrzymujemy kartę gry: „Herb Kartę SK” i zbieramy pieczątki. Dla każdego, kto zbierze wszystkie 3 pieczątki mamy przygotowaną „Torbę pełną niespodzianek”.

Poznajmy Piknikowo „Skąd nasz znak” ! Spotkajmy się w sobotę  4 sierpnia w Muzeum i

Wstęp i udział w wydarzeniach jest zupełnie BEZPŁATNY! ZAPRASZAMY Rodziny, dzieci, dorosłych i emerytów. Słowem – Wszystkich!

Organizator: Muzeum im. „Orła Białego” w Skarżysku- Kamiennej, ul. Słoneczna 90.

Partner: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Skarżysku- Kamiennej

Więcej informacji szukaj tu: Piknik Herbowy i Kolejowy