Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Aktualności

Dwudniowa uczta na muzealnym placu „Orła Białego"

Już po raz trzeci, w dniach 10-11 czerwca Muzeum im. Orła Białego zaprasza na piknik pt. „Co jedli nasi przodkowie 200 lat temu?” Obok atrakcji gastronomicznych muzealnicy oferują wszystko to czym żyje skarżyska placówka w wiosenno-letniej szacie.

Przez dwa dni (sobota-niedziela) na placu przy ul. Słonecznej zagości kilkanaście stoisk gastronomicznych. Będą koła gospodyń wiejskich, wystawcy ciast, miodów, serów i szlachetnych napitków oraz wielu innych. Całości towarzyszyć będą tak popularne na rejowskim placu atrakcje jak przejazdy samochodem GAZ – 67B (tym razem po bieżni pobliskiego stadionu). Zapewne nie braknie też chętnych na takie zabawy jak zdalne sterowanie miniaturkami czołgów oraz strzeleckie popisy z broni ASG.

Jak co roku na pikniku gastronomicznym nie zabraknie znanych osób a do korzystania ze smakołyków zachęcać będzie Miss Skarżyska-Kamiennej Agata Zając. Chętni będą mogli skorzystać z konnych przejażdżek a wszyscy zasmakować muzealnych krówek, które to cukierki robią prawdziwą furorę,  nie tylko u najmłodszych.

W obu dniach piknik zaplanowano na godz. 11-18 a dalsze jego szczegóły już niebawem.