Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Aktualności

Dziecięca „tyraliera” w Muzeum

Jak co roku, dzieci zawojowały teren skarżyskiego Muzeum im. Orła Białego, udowadniając że ich święto to czas zabaw, radości i nieskończenie zaskakujących pomysłów. W Dniu Dziecka, skarżyska placówka przygotowała gratisowe wejściówki dla najmłodszych i  świąteczne lody.

Trudno wyliczyć wszystkie atrakcje, którym chyba nikt nie zdołał się oprzeć. „Oblegany” był GAZ67-B, który „dostojnie” przemierzał muzealny plac. Furorę robiły klocki firmy COBI, która w Skarżysku zaprezentowała swój nowy model – StuG IV. Była to jego światowa premiera. Zabawki stanęły obok miejscowego eksponatu, jednego z czterech w muzeach całego świata. Ci, którzy złożyli swe własne modele mogli je gratis zabrać, w nagrodę ze sobą.[i]

Bez znaczenia był wiek zwiedzających, którzy wiele uwagi poświęcili stoisku „Mesko”. Jak zawsze nie brakowało chętnych do konnych przejażdżek oraz nawigacji zdalnie sterowanymi czołgami. Wielu chciało spróbować swych sił na strzelnicy ASG, a młodsi chętnie malowali swoje twarze, by potem pomknąć do licznych zabaw, z tunelami i walkami na piankową „białą” broń na czele.

Na strudzonych czekały miejscowe stoiska gastronomiczne a dodatkową atrakcją dla podniebienia okazały się  muzealne krówki.

Wszystkich, którzy chcą się z nami bawić jeszcze lub nie zdążyli na niedzielny event zapraszamy już 10-11 czerwca, kiedy na placu przy ul. Słonecznej „rozłoży” się, jak co roku, III Piknik Gastronomiczny „Co jedli nasi rodacy 200 lat temu?”.

Patronat honorowy nad „dziecięcą” i zbliżającą się imprezą gastronomiczną sprawuje Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej.