Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Aktualności

Dzień Dziecka w Muzeum z nowościami

Przejazdy samochodem GAZ-67B oraz światowa premiera StuG IV z klocków firmy COBI będą prawdziwymi nowościami niedzielnego Dnia Dziecka (28 maja) w skarżyskim Muzeum. Milusińscy do 10 lat są w tym dniu zaproszeni gratis a dodatkowo czekają na nich pyszne lody.

Dziecięce świętowanie w ostatnią niedzielę maja rozpocznie się o godz. 11 a „zabawka” StuG IV będzie jedną z wielu atrakcji, które Muzeum przygotowało dla najmłodszych na ten dzień. Dla wszystkich dzieci do ukończenia 10 lat życia Muzeum gwarantuje bezpłatne wejściówki oraz gratisowe lody. Jak przystało na placówkę o charakterze wojskowym nie zabraknie w niej atrakcji nawiązujących do tegoż profilu. Swoje stoisko z wojskowymi „nowinkami” mieć będzie skarżyskie „Mesko”. Sam producent klocków COBI, obok „premierowego” StuG IV, zaprezentuje szereg innych swoich wyrobów a godzi się przypomnieć, że jest to rodzima firma oferująca zabawki konstrukcyjne najwyższej jakości. Skarżyski StuG IV to jeden z czterech na świecie ocalałych po II wojnie światowej. Na placu przy Słonecznej jest eksponowany od trzech lat.

Za dodatkową opłatą można będzie odbyć przejażdżkę najnowszym eksponatem, który znalazł się w Muzeum na Rejowie, tj. samochodem GAZ-67B. Bohaterowie dnia mogą liczyć na takie atrakcje jak „piankowe” walki wręcz, tor przeszkód, czy częste w Muzeum – „czołgodrom” i strzelnica ASG. Chętni hippicznych wrażeń skorzystają z koni – małych i dużych.

Wymienione to tylko część „świątecznych” atrakcji, które przygotowuje dzieciom Muzeum. Jak zawsze w weekendy czynne też będą miejscowe stoiska gastronomiczne. Całość przewidziano na godz. 11-18. a patronat nad imprezą sprawuje Prezydent Miasta Skarżyska – Kamiennej.