Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Aktualności

Światowa premiera StuG IV z klocków w skarżyskim Muzeum

 

28 maja, kiedy na placu Muzeum im. Orła Białego odbywać się będzie tegoroczny Dzień Dziecka, swą światową inaugurację mieć będzie wykonane z klocków firmy COBI niemieckie działo samobieżne StuG IV. „Zabawka” będzie jedną z wielu atrakcji, które Muzeum przygotowało dla najmłodszych na ten dzień.

Dziecięce świętowanie w ostatnią niedzielę maja rozpocznie się o godz. 11. Dla wszystkich dzieci do ukończenia 10 lat życia Muzeum gwarantuje bezpłatne wejściówki oraz gratisowe lody. Jak przystało na placówkę o charakterze wojskowym nie zabraknie w niej atrakcji nawiązujących do tegoż profilu. Swoje stoisko z wojskowymi „nowinkami” mieć będzie skarżyskie „Mesko”. Sam producent klocków COBI, obok „premierowego” StuG IV, zaprezentuje szereg innych swoich produktów a godzi się przypomnieć, że jest to rodzima firma oferująca zabawki konstrukcyjne najwyższej jakości. Skarżyski StuG IV to jeden z czterech na świecie ocalałych po II wojnie światowej. Na placu przy Słonecznej jest eksponowany od trzech lat.

Bohaterowie dnia mogą liczyć na takie atrakcje jak „piankowe” walki wręcz, tor przeszkód, czy częste w Muzeum – „czołgodrom” i strzelnica ASG. Chętni hippicznych wrażeń skorzystają z koni – małych i dużych.

Jak zawsze w świąteczne dni czynne też będą miejscowe stoiska gastronomiczne. Całość przewidziano na godz. 11-18, a Muzeum postara się również o inne niespodzianki, o których już wkrótce.