Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Aktualności

Skarżyska „Noc” pełna wrażeń

Pełna wrażeń okazała się miniona „Noc muzeów” w skarżyskim „Orle Białym”. Obok tradycyjnej oferty, placówka z ul. Słonecznej zaproponowała jej uczestnikom szereg nowinek, wcześniej tu  niedostępnych.

Dużą atrakcją okazało się wejście do wyrzutni rakiet SCUD-A, za której „sterami” można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Wielkie zainteresowanie wzbudzała też, prezentowana przez historyków kieleckich diorama „Partyja Kielecka”, nawiązująca do 160. Rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Swoich fanów miały trzy kolejne projekcje filmu poświęconego historii „skarżyskiego” działa StuG IV. Dokument wzbogaciły wspomnienia osób, które uczestniczyły w jego niegdysiejszym wydobyciu.

Oko cieszył też najnowszy nabytek Muzeum – GAZ – 67 B. Pojazd rocznik 1946, choć na przejazdy z turystami będzie musiał jeszcze chwilę poczekać, już wzbudzał spore zainteresowanie.

 Duże kolejki ustawiały się do rowerowego trenażera i strzelnicy ASG. Wielu chciało jeździć na „czołgodromie” i układać wielkie puzzle „Odważny”.

Głodni posilali się w punktach gastronomicznych na muzealnym placu a sporym wzięciem cieszyły się też muzealne krówki.

Kolejnym eventem, które proponuje Muzeum im. Orła Białego jest Dzień Dziecka, który przy Słonecznej obchodzony będzie 28 maja.