Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Aktualności

Piątkowa „Noc” w „Orle Białym”

 

Muzeum im. Orła Białego zaprasza na tegoroczną „Noc muzeów”, która odbędzie się w Skarżysku 12 maja. W godz. 17-22 placówka z ul. Słonecznej zaprasza wszystkich gratis, obiecując liczne atrakcje.

Początek i koniec „Nocy” obwieści w „Orle Białym” wystrzał armatni. Przez pięć godzin  gości bawić będzie, m.in. grupa rekonstrukcyjna z Kielc realizująca projekt „Partyja Kielecka 1863”, nawiązujący do 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. „Partyją” dowodzi znany historyk i rekonstruktor znad Silnicy Zbigniew Kowalski, co już gwarantuje wspaniały poziom zapowiadanej dioramy. Zaprezentowana ona zostanie trzykrotnie. Podobnie, bo trzy razy, można będzie zobaczyć film o historii „skarżyskiego” działa samobieżnego „StuG IV”. Na placu muzealnym pojawią się też przybysze ubrani w stroje z różnych epok oraz ekipa zaprzyjaźnionych z placówką motocyklistów.

Nie zabraknie też atrakcji na strzelnicy ASG i „czołgodromie”. Sprawdzić można będzie swoje siły na rowerowym trenażerze. Pamiątkową „fotkę” można będzie sobie zrobić we wnętrzu wyrzutni rakiet SCUD A , a Muzeum zapowiada również inne atrakcje – niespodzianki.

Już tradycyjnie, na placu można też spożyć pyszny posiłek.

Całość w najbliższy piątek w godz. 17-22.