Rok Szymborskiej w Muzeum

Uczniowie z VII i VIII klas Szkoły Podstawowej nr 3 i SP nr 8 ze Skarżyska wzięli udział w warsztatach, które w  Muzeum im. Orła Białego przeprowadziła dla nich Iwona Gralec z Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. W 100 -  lecie urodzin polskiej noblistki Senat RP ogłosił bieżący rok właśnie „Rokiem Szymborskiej”.

Iwona Gralec, która jest metodykiem języka polskiego spowodowała, że godzinne, kolejne zajęcia dla dwóch przeszło 50 – osobowych grup, minęły w błyskawicznym tempie. Spointował je collage, który wykonywał każdy z uczestników warsztatów. Collage był niejako dedykowany wspaniałej poetce, która sama była w nich rozmiłowana.

Po „Roku Kopernika”, który przyciągnął do skarżyskiego Muzeum licealistów i „Roku Szymborskiej” w placówce z ulicy Słonecznej zaplanowano jeszcze zajęcia poświęcone Janowi Matejce. Senat RP zadedykował trwający rok również jemu. Są one planowane na jesieni.

Foto: MOB