Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Aktualności

Najbliżsi i sportowe gwiazdy o Bogdanie Winiarskim

Już w najbliższą środę (15.03) w skarżyskim Muzeum im. Orła Białego dojdzie do zapowiadanego spotkania poświęconego pamięci Bogdana Winiarskiego. Wszystko wskazuje na to, że swymi wspomnieniami o niezapomnianym Honorowym Obywatelu Skarżyska-Kamiennej podzielą się nie tylko najbliżsi, ale i prawdziwe gwiazdy polskiego sportu.

Jak już informowaliśmy w spotkaniu weźmie udział  małżonka jego bohatera – Apolonia Winiarska, która jako jego podopieczna wywalczyła, m.in. tytuł mistrzyni Polski w lekkoatletycznym pięcioboju (1963). Wszystko też wskazuje na to, że w Muzeum ujrzymy olimpijkę z Meksyku (1968) i mistrzynię Europy w skoku w dal z Aten (1969) – Mirosławę Sarnę. Pochodząca z Łodzi lekkoatletka, która przez większość kariery reprezentowała klub Budowlani Kielce, ma na swym koncie, oprócz złote ze stolicy Grecji,  m.in.: medale halowych mistrzostw kontynentu, piąte miejsce w olimpijskim konkursie w skoku w dal w Meksyku i osiem tytułów mistrzyni Polski. W plebiscycie „Przeglądu Sportowego” na najpopularniejszego sportowca kraju na rok 1969 zdobyła trzecie miejsce.

Wśród gości zasiądą też, ciągle czynni w lekkoatletycznej kategorii Masters: Grzegorz Mirkowski i Zdzisław Włodarczyk. Swoje wspomnienia o Bogdanie Winiarskim przekażą jego bratanek – Jacek Winiarski oraz świętokrzyski dziennikarz i wieloletni działacz „królowej sportu” Jan Kędracki.

Wszystko wskazuje na to, że nie jest to pełna lista gości. Spotkanie jest otwarte a jego początek zaplanowano w Muzeum o godz. 17.