Bogdan Winiarski w „sportowych” wspomnieniach podopiecznych

Już 15 marca Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej zaprosi na otwarte spotkanie wszystkich tych, którym dane było spotkać na swej drodze Bogdana Winiarskiego. Zmarły pod koniec ubiegłego roku Honorowy Obywatel Skarżyska, odżyje we wspomnieniach byłych podopiecznych i innych ludzi sportu.

Inicjatorami spotkania są ludzie „świata sportu”, którzy mieli okazję napotkać,  nie tylko na rzutni, czy bieżni ślad, tej szczególnej w dziejach „grodu kolejarzy” osobowości. Będzie to, m.in. okazja do sięgnięcia do kronik i zapisków wspaniałego, sportowca, trenera, działacza i społecznika. O wygranych na lekkoatletycznej rzutni sandałach, zadzierzganych przyjaźniach i wadze miłości do lokalnej społeczności opowiedzą ci, którzy podziwiali najpóźniej urodzonego (1928) Honorowego Skarżyszczanina.

Muzeum im. Orła Białego, nie przypadkiem będzie gospodarzem spotkania, bowiem w roku stulecia nadania Kamiennej praw miejskich, trwa tu wystawa przypominająca wszystkich Honorowych Obywateli Skarżyska-Kamiennej. Poczesne miejsce zajmuje na niej postać Bogdana Winiarskiego.

Początek spotkania zaplanowano na godz. 17 a jego szczegóły podamy już wkrótce.