Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Aktualności

Zagraliśmy z „orkiestrą milionów serc”

Muzeum im. Orła Białego, jak co roku włączyło się w „orkiestrowe” granie milionów Polaków. Skarżyski koncert finałowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w Miejskim Centrum Kultury.

W tym roku przedsięwzięciu towarzyszyło hasło: „ Żyj zdrowo w zdrowym świecie” a całość dochodu z niedzielnej zbiórki przeznaczona zostanie na walkę z sepsą. W historii WOŚP, po raz pierwszy, pieniądze będą wykorzystane dla wszystkich grup wiekowych.

Jak poinformował ze sceny w MCK szef skarżyskiego sztabu Rafał Kamiński, przez z górą ćwierć wieku w Skarżysku zebrano przeszło 700 tys. zł. Do miejscowego szpitala trafił w tym czasie sprzęt o wartości przekraczającej 2,3 mln zł.

O wynikach skarżyskiej zbiórki w 31. edycji WOŚP dowiemy się zapewne niebawem. Swój wkład w jej rezultat mieć będzie również Muzeum im. Orła Białego. Nasze niedzielne stoisko, z orkiestrową puszką, było bardzo często odwiedzane. Ponadto przeznaczyliśmy na licytację tort z naszym logo, który zresztą pobił rekord licytacji. Sami wylicytowaliśmy inny – pyszny tort z malinami. Wreszcie „Światełko do nieba”, to przede wszystkim wystrzał z muzealnej armaty.

Wszystkim, którzy grali wraz z nami składamy serdeczne podziękowania.

Foto. D. Turek