Muzeum z WOŚP po raz 31.

Armatnia salwa jako element „Światełka do nieba” i atrakcyjne stoisko, przy którym wielu będzie chciało zrobić sobie fotkę, to tylko część propozycji Muzeum im. Orła Białego na nadchodzący 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku „Orkiestra milionów serc” zagra na potrzeby walki z sepsą.

To ma być granie jak za dawnych, „przedpandemicznych” czasów. Organizatorem skarżyskiego finału jest tradycyjnie Miejskie Centrum Kultury. Wśród wielu atrakcji koncert, który w niedzielę (29 stycznia) rozpocznie się o godz. 16. Będzie on okazją do licytacji cennych fantów. „Światełko do nieba”, z armatnim wystrzałem jednego z muzealnych dział, zakończy całość o godz. 20. Szczegóły już wkrótce, m.in. na stronach internetowych MCK i Muzeum.