W 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego na Rejowie

Rekonstruktorzy z grupy „Grot” oraz żołnierze z 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej uświetnią 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego w Skarżysku. W najbliższy poniedziałek (23 stycznia) Muzeum im. Orła Białego zaprasza pod pomnik poświęcony powstańcom w rejowskim lesie.

Chętni do uczestniczenia w obchodach „styczniowej” rocznicy wyruszą spod budynku Muzeum o godz. 9.50. Na polanie, pod pomnikiem zaprezentują się formacje wojskowe, a zebrani odśpiewają hymn narodowy i zapalą symboliczne znicze.

W powrotnej drodze Muzeum zaprasza wszystkich w ruiny Wielkiego Pieca, gdzie, ok. godz. 11 rozpocznie się ognisko.

Autorem obrazu przedstawiającej scenę z Powstania Styczniowego jest lokalny twórca Pan Marian Gładyś.