Pokazy filmu ZOMOZA dla uczniów

W poniedziałek 9 stycznia w samo południe do Muzeum im. Orła Białego zawitała młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego w Skarżysku-Kamiennej. W budynku wystaw miał miejsce specjalny pokaz filmu ZOMOZA w reż. Konrada Łęckiego. O kulisach powstania obrazu,  oraz wyzwaniach przy produkcji, a także o idei jaka stała za pomysłem na film opowiadał współtwórca i współproducent Zbigniew Kowalski. Dodajmy, że sceny kręcone były również w Skarżysku-Kamiennej, a muzeum użyczyło swoich eksponatów na potrzeby produkcji.

Młodzież pod opieką historyk Pani Beaty Czajkowskiej z uwagą i zainteresowaniem obejrzała dwudziestominutowy film, którego scenariusz oparty jest o autentyczne wydarzenia sprzed czterdziestu laty.

Specjalne pokazy wraz ze spotkaniem z współtwórcą filmu odbędą się także w czwartek 12 stycznia i w piątek 13 stycznia dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych z terenu Skarżyska-Kamiennej.

Wszystkie pokazy są bezpłatne.

Serdecznie dziękujemy Panu Zbigniewowi Kowalskiemu za użyczenie kopii filmu oraz prelekcje skierowane do młodzieży.