28 grudnia otwarcie muzealnej wystawy na 100 – lecie miasta

„Honorowi Obywatele i ich czasy. W 100 – lecie Skarżyska-Kamiennej” to tytuł wystawy, której otwarcie odbędzie się 28 grudnia w Muzeum im. Orła Białego. Ekspozycja uświetni „okrągłą” rocznicę nadania praw miejskich Kamiennej.

Uroczysty wernisaż w Muzeum rozpocznie się o godz. 17, jako kontynuacja rocznicowego nabożeństwa w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia i uroczystej sesji Rady Miasta. Wystawa zaplanowana została w trzech salach przeznaczonych na ekspozycje czasowe. Jej autorzy zechcą przypomnieć nie tylko postacie wybitnych obywateli „grody kolejarzy”, ale również odtworzyć samą atmosferę lat 20. i 30. ubiegłego stulecia.

Wstęp na wernisaż jest bezpłatny a sama wystawa eksponowana będzie do 29 października 2023 roku.