„Zomoza” w 41. rocznicę stanu wojennego

Projekcja filmu „Zomoza”, na którą 13 grudnia zaprasza Muzeum im. Orła Białego przypomni wydarzenia z 13 grudnia 1981 r. i ich konsekwencje. Początek gratisowego seansu o godz. 17.

Jak już informowaliśmy gośćmi wtorkowego seansu w Muzeum będą, m.in.: jego producent Zbigniew Kowalski oraz pierwowzory postaci, które pojawią się w filmie. Wśród nich jeden z bohaterów tamtych dni - Ryszard Sztando. Reżyser obrazu Konrad Łęcki, który w tym czasie przebywa za granicą, obiecał przyjazd do skarżyskiego Muzeum w innym terminie.

Przypomnijmy, że film jest oparty na historiach młodych mężczyzn powoływanych do wojska, działających jednocześnie w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów. Jest też przypadek ówczesnego żołnierza, który w trakcie interwencji zostaje zmuszony, aby dołączyć do ZOMO.

Seans poprzedzi dyskusja o wydarzeniach sprzed czterech dekad a zamknie rozmowa o samym  filmie,

Osoby, które dokonały rezerwacji miejscówek na seans proszone są o ich odbiór przed filmem w kasie Muzeum.