Uczniowie z Szydłowca na wystawie o Skarżysku

Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego z Oddziałami Integracyjnymi z Szydłowca zagościli na wystawie poświęconej historii Skarżyska – Kamiennej. Gratisowy wstęp na ekspozycję, który Muzeum im. Orła Białego oferuje wszystkim lokalnym placówkom jest elementem obchodów 100 – lecia nadania „grodowi kolejarzy” praw miejskich.

40 – minutowa lekcja poświęcona narodzinom miasta, czynnikom miastotwórczym, dziejom Skarżyska w 20 –leciu międzywojennym i podczas II wojny światowej oraz prezentowane eksponaty historyczne wzbudziły duże zainteresowanie młodych ludzi.

Przypomnijmy, że gratisowa oferta Muzeum, związana ze 100 – leciem miasta jest aktualna do 16 grudnia a rezerwacji lekcji można dokonywać od poniedziałku do piątku pod numerem tel. 41 25 20 231.