Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Aktualności

„Tylko klasykiem” – tylko… w Muzeum

Imponująco wypadło zakończenie tegorocznego sezonu grupy „Tylko klasykiem” w Skarżysku-Kamiennej. Muzealny plac przy ul. Słonecznej opanowały dziesiątki „klasycznych” samochodów i motocykli.

Miłośnicy zabytkowych pojazdów z całego województwa świętokrzyskiego i  nie tylko, nie wyobrażali sobie podobnego spotkania, wieńczącego sezon gdzie indziej niż w Muzeum im. Orła Białego.

„Tylko klasykiem” to grupa, która współpracuje ze skarżyskim Muzeum od kilku miesięcy. W jej „zbiorach”, obok choćby „maluchów”, znajdują się pojazdy z rodowodem wybiegającym przed część „rejowskich” muzealiów.

Na głodnych czekały, m.in. food trucki  i grill a chętni do zmierzenia się z bronią strzelecką mieli do dyspozycji strzelnicę ASG.

„Tylko klasykiem” to kolejna, po marynarzach z całego kraju i właścicielach miniatur militarnych z grupy z Ciechanowa, społeczność która doskonale, a może nawet najlepiej czuje się właśnie w naszym Muzeum.

Honorowy patronat nad zakończeniem sezonu „klasyków” sprawował Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig.

Oby podobna niedzielnej frekwencja towarzyszyła piknikowi z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, już 11 listopada.