Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Aktualności

Kolejny „Zlot Marynarzy” już za rok!

Opowieści o drodze „Odważnego” do Skarżyska, roli rodzimej marynarki wojennej we współczesnym wojsku a nade wszystko plany na przyszłoroczny Zlot Marynarzy stanowiły znakomitą część drugiego dnia I Ogólnopolskiego Zlotu. Ludzie morza czuli się nad Kamienną znakomicie zapowiadając jeszcze liczniejsze przybycie w kolejnych edycjach imprezy.

Dwa dni z marynarzami upłynęło bardzo szybko. Nie brakło autentycznego wzruszenia a to za sprawą wielu spotkań, czy choćby samego wejścia na pokład kutra. Dla niektórych uczestników Zlotu było to pierwsze  tego rodzaju przeżycie po latach rozłąki z tym wszystkim  co „pachnie morzem”.

Jak zapowiada prezes Stowarzyszenia Rezerwistów Marynarki Wojennej Roman Szychowski wolą „rezerwy” jest kontynuacja spotkań w skarżyskim Muzeum im. Orła Białego. Tak więc kolejna edycja Zlotu odbędzie się już za rok.

Wielu uczestników weekendowego spotkania podkreślało fakt odnowienia kilkunastu obiektów morskich znajdujących się w Muzeum oraz części samego kutra. „Bohater” Zlotu, zaprojektowany przez skarżyszczanina Dionizego Wiśniewskiego skończył już pół wieku, ale oświetlony z okazji tejże imprezy wyglądał nadzwyczaj efektownie.

Muzeum im. Orła Białego serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom Zlotu, również za wielką życzliwość okazywaną od samego jego początku. Dziękujemy publiczności, która pokazała jak świetnie potrafi się bawić. Osobne podziękowania kierujemy do leśników z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Radom oraz Nadleśnictw: Kielce, Zagnańsk, Suchedniów i Skarżysko. Dziękujemy Muzeum Wsi Kieleckiej i Miejskiej Komunikacji Samochodowej oraz Powiatowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej i OSP Książęce.

Wyrazy szacunku kierujemy, za wsparcie i patronat do Prezydenta Skarżyska-Kamiennej Konrada Kröniga.

 

Wszystkim, którzy na Zlocie byli i tym, którzy szykują się na kolejny, mówimy: do zobaczenia za rok!