Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Aktualności

Świąteczny poniedziałek w skarżyskim Muzeum

Już od godz. 10, w świąteczny poniedziałek, rozpocznie się muzealny piknik na placu przy ul. Słonecznej. Skarżyskie Muzeum im. Orła Białego, z okazji Dnia Wojska Polskiego oferuje dziewięć godzin „historycznej zabawy” z wojskiem z różnych epok.

Tegoroczny piknik, w 102. rocznicę Bitwy Warszawskiej zaplanowano w godz. 10-19. Do każdego z pierwszych 500 zakupionych biletów Muzeum dodaje gratisową butelkę wody, na uśmierzenie skutków sierpniowych upałów. Ponadto w cenie biletu na każdego z przybyszy czeka szereg atrakcji. Z pewnością znajdzie się wśród nich prezentacja doskonale tu znanej grupy rctank.pl. Zdalne sterowanie miniaturami jej czołgów będzie wielką atrakcją dla każdego.  

W dwóch kompozycjach zaprezentuje się Stowarzyszenie Artylerii Dawnej „Arsenał”. Stołeczni rekonstruktorzy przywiozą ze sobą średniowieczną bombardę oraz przedstawią się jako działon z okresu Księstwa Warszawskiego. Wszystko w strojach z epok.

Poniedziałkowe święto będzie też okazją do przedstawienia kilkunastoosobowej grupy „Partyja Kielecka 1863”. Doskonale znani rekonstruktorzy znad Silnicy przygotowują się już do przyszłorocznych obchodów 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

Współczesne polskie samochody wojskowe zaprezentuje ich producent firma Autobox Innovations Sp. Z.O.O ze Starachowic. Wojskowego STARA 660M2 zaprezentuje znany kolekcjoner i podróżnik Sebastian Markowski

Wśród licznych atrakcji nie zabraknie też możliwości strzelania z karabinków ASG. Swoje samochody zaprezentuje grupa „Tylko klasykiem”, która imponuje pojazdami z ostatnich kilkudziesięciu lat.

Będzie też stoisko skarżyskiego „Mesko”, z najnowszymi wyrobami firmy.

Prezentować się również będą dwa koła gospodyń wiejskich.

Nie może też zabraknąć atrakcji dla najmłodszych, z pojedynkami na piankową białą broń i strzałami… na bramkę na czele.

Za dodatkową odpłatnością można będzie skosztować wielu, m.in. regionalnych smakołyków oraz spróbować swych sił na kucykach.

Wszystko to 15 sierpnia w godz. 10-19.