Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Aktualności

Dziewięć godzin zabawy

Dziewięć godzin aktywnej zabawy z okazji dnia Wojska Polskiego oferuje w świąteczny poniedziałek 15 sierpnia skarżyskie Muzeum im. Orła Białego. Wśród atrakcji, m.in. stołeczna grupa rekonstrukcyjna, modelarze z rctank.pl oraz rekonstruktorzy z grupy „Partyja Kielecka 1863”.

Tegoroczny piknik, w 102. rocznicę Bitwy Warszawskiej zaplanowano w godz. 10-19. W cenie biletu na każdego z przybyszy czeka szereg atrakcji. Z pewnością znajdzie się wśród nich prezentacja doskonale tu znanej grupy rctank.pl. Ich zdalnie sterowane miniatury czołgów zrobiły w Skarżysku furorę przed rokiem i nie inaczej będzie zapewne i teraz. Możliwość sterowania „czołgowymi cackami” to wielka atrakcja dla zwiedzających  w każdym wieku.

W dwóch kompozycjach zaprezentuje się Stowarzyszenie Artylerii Dawnej „Arsenał”. Stołeczni rekonstruktorzy przywiozą ze sobą średniowieczną bombardę oraz przedstawią się jako działon z okresu Księstwa Warszawskiego. Wszystko w strojach z epok.

Poniedziałkowe święto będzie też okazją do przedstawienia grupy „Partyja Kielecka 1863”. Doskonale znani rekonstruktorzy znad Silnicy przygotowują się już do przyszłorocznych obchodów 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

Wśród licznych atrakcji nie zabraknie też możliwości strzelania z karabinków ASG. Swoje samochody zaprezentuje grupa „Tylko klasykiem”, która imponuje pojazdami z ostatnich kilkudziesięciu lat.

Współczesne polskie samochody wojskowe zaprezentuje ich producent firma Autobox Innovations Sp. Z.O.O ze Starachowic.

Nie zabraknie też stoiska skarżyskiego „Mesko”, z najnowszymi wyrobami firmy.

Pasjonat i miłośnik marki samochodów STAR, kolekcjoner, podróżnik -  Sebastian Markowski (funpage Facebook: Star-em&Honker-em przez świat) zaprezentuje wojskowego  STARA 660M2 ze swoich zbiorów. Opowie także o najnowszej książce, której jest współredaktorem: "Dobiesław Wierusz-Walknowski. Moje wyprawy". To wybór artykułów prasowych o pasjonujących i mało znanych wyprawach Starem po świecie...

W przerwie pomiędzy historycznymi i militarnymi wzruszeniami będzie można dokonać bezpłatnego badania wzroku, które umożliwi stoisko Vision Express Skarżysko.

Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych, z pojedynkami na piankową białą broń i strzałami… na bramkę na czele.

Za dodatkową odpłatnością można będzie skosztować wielu, m.in. regionalnych smakołyków oraz spróbować swych sił na kucykach.