Już wkrótce internetowa licytacja dla Ukrainy

Począwszy od 17 sierpnia można będzie za naszym pośrednictwem licytować płyty ukraińskiej śpiewaczki i bandurzystki Zoriany Grzybowskiej, która koncertowała w skarżyskim Muzeum w marcu tego roku. Całość uzyskanych w ten sposób środków zasili fundusz wsparcia bohaterskiego ludu Ukrainy.

Licytacja ośmiu płyt, pochodzącej z Chersonia a mieszkającej od 15 lat w Krakowie artystki, poprzedzi zbliżający się Dzień Niepodległości Ukrainy. Nasi sąsiedzi obchodzić go będą 24 sierpnia, po raz 31., ale nigdy wcześniej nie towarzyszyły temu tak dramatyczne okoliczności.

Warto przypomnieć, że Zoriana Grzybowska koncertowała w Skarżysku charytatywnie a podczas całego eventu, którego była niezaprzeczalna gwiazdą, zbiórkę na rzecz wsparcia Ukrainy prowadził do swych puszek Caritas.

Przed nami cykl ośmiu licytacji płyty, na którą składa się 17 utworów. Część z nich zaprezentowała Grzybowska podczas wiosennego koncertu w skarżyskim Muzeum.

O szczegółach poinformujemy już wkrótce.