Statyści z „Listy Schindlera” poszukiwani

Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej prosi o kontakt osoby, które uczestniczyły w kręceniu scen do „oscarowego” filmu „Lista Schindlera”. Słynny obraz w reżyserii Stevena Spielberga kręcony był, m.in. w Skarżysku-Kamiennej.

W 2023 r. upłynie 30 lat od czasu premiery amerykańskiego dramatu wojennego, którego głównym bohaterem był niemiecki przemysłowiec Oskar Schindler. Człowiek ten w okresie Holocaustu uratował ponad tysiąc Żydów. Film, który nagrodzono, m.in. siedmioma Oscarami i trzema nagrodami Złotych Globów zyskał uznanie na całym świecie.

Skarżyskie Muzeum chce, w ramach dorocznych projekcji na swoim placu przypomnieć obraz, w którym pojawiają się również statyści ze Skarżyska i okolic. Pragnie również urządzić wspomnieniowe spotkanie z nimi. Zainteresowanych prosimy o kontakt z placówką od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00 pod numerem tel. 41 25 20 231 (odpowiedzialny za realizację Piotr Kołodziejski).