Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Aktualności

Strzelali, jedli i pili – słoneczny pierwszy dzień pikniku w Muzeum

To była udana sobota pierwszego dnia pikniku „Co jedli nasi przodkowie 200 lat temu?”. Na placu Muzeum im. Orła Białego nie brakło atrakcji ani łaknącej ich publiczności.

Po dziewięciu godzinach pierwszego dnia imprezy, z pewnością nikt nie wyjeżdżał z Rejowa głodny. Liczne stoiska gastronomiczne zadbały o ilość i jakość strawy i napitku. Nie brakło też skłaniających do wysiłku fizycznego atrakcji. Były konie, strzelnica ASG i czołgodrom. Motywy z wojny w Wietnamie prezentował lokalny „marines”. Byli też skarżyscy motocykliści.

Muzealny plac odwiedziła też „gwiazda” ubiegłorocznej edycji tegoż pikniku – Natalka Tokarska wraz ze swoimi najbliższymi. Półfinalistka MasterChef Junior tym razem tylko przyglądała się sztuce kulinarnej innych. Obiecała ugotować coś specjalnego na wrześniowy zjazd marynarzy.

Niedziela z pewnością nie zapowiada się gorzej. Obok „sobotnich” atrakcji na turystów czeka kilkadziesiąt zabytkowych pojazdów z grupy „Tylko klasykiem”, rekonstruktorzy z „żywą” historią broni palnej oraz zwycięzca siatkarskiej Ligi Mistrzów Wojciech Żaliński (godz. 14).

Jak w sobotę niedzielny piknik potrwa w godz. 10-19.