Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Aktualności

Siatkarska gwiazda gościem muzealnego pikniku

Mistrz Polski i zwycięzca tegorocznej siatkarskiej edycji Ligi Mistrzów Wojciech Żaliński będzie gościem muzealnego pikniku „Co jedli nasi przodkowie 200 lat temu?”. Turyści – kibice mogą liczyć na wspólne fotografie i autografy.

Pochodzący ze Skarżyska – Kamiennej wychowanek Skarżyskiego Towarzystwa Sportowego a obecnie przyjmujący najlepszej na Starym Kontynencie siatkarskiej ekipy – ZAKSA Kędzierzyn - Koźle, zagości na placu przy ul. Słonecznej w niedzielę o godz. 14. Z pewnością skosztuje coś, na co pozwala mu siatkarska dieta. Będzie też otwarty na spotkania z kibicami w każdym wieku.

Przypomnijmy, że piknik gastronomiczny trwać będzie przez sobotę i niedzielę w godz. 10-19. Nie zabraknie na nim grillowanego jadła, serów, oscypków, lodów, bigosów, popcornu, cukrowej waty, miodów, ciast, klasowych win i wielu innych specjałów.

Do tego skorzystać będzie można ze strzelnicy ASG i czołgodromu. W sobotę na chętnych czekać będą kucyki a w niedzielę kilkadziesiąt starych aut z formacji „Tylko klasykiem”. Swoje prezentacje mieć będzie Grupa Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej Komisariat Radom. Tym razem skupi się ona na historii broni palnej. Własne miejsce do zabaw mieć będą również dzieci.

To tylko część z atrakcji weekendu w Muzeum a że pogoda zdaję się być „murowana”, tym pewniej zapraszamy na plac przy ul. Słonecznej.