Skarżyscy uczniowie oddali cześć powstańcom

Delegacje i poczty sztandarowe z sześciu skarżyskich szkół podstawowych wzięły udział w środowych (15.06.) obchodach 59. rocznicy odsłonięcia pomnika Powstańców Styczniowych na skarżyskim Rejowie. Na zaproszenie Muzeum im. Orła Białego, które przed niespełna dwoma laty odnowiło pomnik, przybył też rekonstruktor z grupy „GROT”

Tuż po godz. 9 młodzież ze szkół: SP 2, SP 3, SP 4, SP 5, SP 7 i SP 13, wraz z pracownikami Muzeum im. Orła Białego i przedstawicielami środków masowego przekazu ruszyła spod budynku Muzeum pod pomnik. Na miejscu zebrani odśpiewali hymn państwowy i złożyli znicze. Ku czci powstańców z 1863 r. pochyliły się szkolne sztandary.

Znaczenie wydarzeń sprzed niemal 160 lat oraz sens ich upamiętniania przypomniał dyrektor Muzeum Grzegorz Bień. Potem wszyscy przemaszerowali pod wielki piec, w którego ruinach zasiedli przy ognisku.

Załoga Muzeum składa tą drogą serdeczne podziękowania młodzieży i jej wychowawcom za liczny i patriotyczny udział w spotkaniu.