Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Aktualności

Dzieci „wzięły szturmem” muzealny plac Orła Białego

Siedem godzin atrakcji z okazji Dnia Dziecka zapewniło milusińskim Muzeum im. Orła Białego. Pokazy fechtunku, muzealny tor przeszkód, zabytkowe samochody, stoisko Lasów Państwowych a wreszcie czołgodrom i gratisowe lody to tylko część atrakcji, którymi uczczono święto najmłodszych..

W tym szczególnym dniu dzieci do lat 10 miały do Muzeum wstęp wolny. Razem placówkę z ul. Słonecznej odwiedziło ok. 2 tys. osób. Najmłodsi przez kilka godzin rywalizowali zawzięcie w pięcioboju muzealnym, za który czekały na nich atrakcyjne nagrody.

Spore kolejki ustawiały się do przejazdów konikami z „Cichej stajenki” a dorośli cierpliwie czekali na swoją kolej przy strzelnicy z broni ASG. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stare samochody wystawiane przez grupę „Tylko klasykiem”.

Wielką atrakcją okazał się dwukrotny pokaz Grupy Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej – Komisariat w Radomiu. Tym razem skupiła się ona na białej broni.

 Świetnie zaprezentowały się ze swoim stoiskiem Lasy Państwowe.

Wielu spróbowało swych sił na rowerowym trenażerze a zainteresowanie budziła też mobilna wystawka  Muzeum im. Orła Białego.

Ci, którzy zgłodnieli mogli wzmocnić siły obiadem z „Dobrego jadła”.  

Następny Dzień Dziecka w skarżyskim Muzeum już za rok.