Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Aktualności

Stare samochody, konie, rekonstruktorzy i wiele innych atrakcji w „muzealnym” Dniu Dziecka

Znane są już niemal wszystkie szczegóły Dnia Dziecka, który zaplanowano na najbliższą niedzielę (29 maja) w Muzeum im. Orła Białego. Przypomnijmy, że dzieci do lat 10 mają w tym dniu wstęp wolny oraz gratisowy poczęstunek w postaci lodów.

Imprezę na muzealnym placu przy ul. Słonecznej zaplanowano w godz. 11-18 i niezależnie od kapryśnej pogody, wrażeń nie powinno tu zabraknąć. Bohaterowie dnia będą mogli rywalizować w pięcioboju muzealnym, za który czekają na nich atrakcyjne nagrody.

Swoich zwolenników mieć będą zapewne koniki z „Cichej stajenki” oraz… strzelnica z broni ASG. Dużym zainteresowaniem powinny się cieszyć stare samochody wystawiane przez grupę „Tylko klasykiem”.

Atrakcyjne pokazy zapowiada Grupa Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej – Komisariat w Radomiu. Tym razem skupi się ona na białej broni.  Chętni zapewne z przyjemnością postrzelają z karabinków ASG.

Jak zawsze zaprezentuję się również skarżyskie „Mesko” a swoje stoisko mieć też będą Lasy Państwowe.

Najmłodsi, zapewne zaangażują wiele sił na muzealnym czołgodromie oraz przy rowerowym trenażerze.

Ci, którzy zgłodnieją będą mogli wzmocnić siły obiadem z „Dobrego jadła”. Będą też wydzielone miejsca wyłącznie do zabawy i wiele innych atrakcji.

Całość w godz. 11-18.