Wielkanocny kiermasz w „zimowej szacie”

Choć w zimowej szacie, to wielkanocny kiermasz w Muzeum im. Orła Białego spotkał się z zainteresowaniem publiczności. Przybyszy przyciągało kilkanaście stoisk a miłośnicy historii  mieli okazję, by ostatni raz zobaczyć wystawę poświęconą 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

3 kwietnia okazał się pogodowo znacznie łaskawszy od kilku poprzednich dni i „Kiermasz Wielkanocny” mógł się odbyć bez większych przeszkód.  Oprócz wielu atrakcyjnych stoisk, nawiązujących swymi artykułami do zbliżających się świąt, oraz wszystkich miejscowych eksponatów, niedzielni turyści mogli zobaczyć wystawkę figurek żołnierzy z frontów I i II wojny światowej.

Dużym powodzeniem cieszyły się palmy i inne wielkanocne „gadżety”. Swą słodką magią czarował karmel z Kieleckiej Manufaktury Słodyczy. Nie zabrakło też pięknych wyrobów z żywicy epoksydowej.

Nikt z gości, którzy zdecydowali się odwiedzić Muzeum w pierwszą niedzielę kwietnia nie wrócił stąd głodny, bo o ciepłą strawę zadbał  starachowicki „Miś”.

Muzealnicy serdecznie dziękują wszystkim, dzięki którym, pomimo zimowych przeszkód, niedzielny kiermasz mógł dojść do skutku.