Magia karmelu i „palmowa” nauka w skarżyskim Muzeum

Znamy kolejne szczegóły „szkolnej” inauguracji sezonu turystycznego 2022 w skarżyskim Muzeum im. Orła Białego. Impreza, na którą gratisowe zaproszenia otrzymali uczniowie z wszystkich skarżyskich szkół podstawowych odbędzie się 1 kwietnia.

Słodkim hitem piątkowego prima aprilisu powinny być wyroby z kieleckiej manufaktury słodyczy – „Magia karmelu”. Uczniowie będą mogli nie tylko zjeść pyszne łakocie, ale i samodzielnie wykonać swoje.

Sztuki plecenia palm uczyć będzie wszystkich chętnych Aleksandra Gawrońska.  Muzealnicy wierzą, że uda się nakłonić jak największą grupę pedagogów i miejscowych VIP-ów do próby wykonania własnej palmy wielkanocnej. Jeśli się to uda palma trafi natychmiast na licytację, z której dochód wesprze konto pomocy dla ludności z Ukrainy.

Ponadto można będzie skorzystać z takich atrakcji jak zabawa na czołgodromie oraz zobaczyć wystawkę żołnierzyków z XX wieku.

Całość już 1 kwietnia w godz. 10-14.  Szkoły spoza Skarżyska, które zechcą skorzystać z muzealnej oferty w tym dniu proszone są o wcześniejszy kontakt pod numerem tel. 41 252 02 31.