Prima aprilis w skarżyskim Muzeum

Choć będzie to 1 kwietnia, to jednak skarżyskie Muzeum im. Orła Białego, całkiem serio, zaprasza w tym dniu gratis uczniów wszystkich miejscowych szkół podstawowych.  Obok zwykłych w tym miejscu atrakcji czekać będzie na nich, m.in. zabawa na czołgodromie i możliwość własnoręcznego zaplecenia wielkanocnej palmy.

W pierwszy piątek kwietnia skarżyska placówka otwiera swe podwoje dla 30 – osobowych grup szkolnych. To będzie prawdziwa „szkolna” inauguracja sezonu turystycznego 2022. Stosowne zaproszenia trafiły w tych dniach do Dyrekcji placówek. „Milusińscy” mogą 1 kwietnia odwiedzać Muzeum w godz. 10-14.

Muzealnicy wierzą, że uda się też nakłonić jak największą grupę pedagogów i miejscowych VIP-ów do próby wykonania własnej palmy wielkanocnej. Jeśli się to uda palma trafi natychmiast na licytację, z której dochód wesprze konto pomocy dla ludności z Ukrainy.