Muzealna niedziela dla Ukrainy

Występ ukraińskiej artystki Zoriany Grzybowskiej był ukoronowaniem niedzielnego eventu, który skarżyskie Muzeum im. Orła Białego zadedykowało bohaterskiemu narodowi Ukrainy. Przez cały ten dzień wstęp do placówki przy ul. Słonecznej był gratis a na każdego czekała gorąca strawa i wiele innych atrakcji.

Artystka pochodząca z Ukrainy jest dziś mieszkanką Krakowa. Chciała wnieść swój wkład w zbiórkę na tak bliski jej cel. Publiczność przyjęła ją entuzjastycznie. Podobnie nagrodzono skarżyski „Klimat”, który swoje utwory zadedykował naszym bohaterskim sąsiadom.

Na muzealnym placu można było odbyć przejażdżkę konną na kucykach z „Cichej stajenki”, zjeść pyszny żur ugotowany przez skarżyskie „Dobre jadło” a do tego oglądać stoiska Wojsk Obrony Terytorialnej i „Mesko”.

Wszystkim, którzy chcieli w tym dniu być z nami i wrzucać datki do puszek radomskiej „Caritas” serdecznie dziękujemy.