„Z dziejów Polski i Skarżyska-Kamiennej” już w muzealnym sklepiku

Już od dziś (11 lutego) w muzealnym sklepiku zakupić można książkę Stanisława Michnowskiego pt. „Z dziejów Polski i Skarżyska-Kamiennej”. Autor, przez lata związany z naszym miastem, był uczestnikiem Wojny Obronnej w 1939 r. a następnie uczestniczył w działaniach konspiracyjnych. Ma za sobą wspaniała karierę naukową, w trakcie której, m.in. kierował Pracownią Elektryczności Atmosfery w Instytucie Geofizyki Polskiej Akademii Nauk.

Stanisław Michnowski ma w swym naukowy dorobku przeszło 120 publikacji. Jako geofizyk nie wahał się włożyć swój wkład do literatury wspomnieniowej, tak istotnej w rodzimej historiografii. Jak pisze we wstępie do „Z dziejów Polski i Skarżyska-Kamiennej” sam wydawca: „Autor nadał swym wspomnieniom zwartą, logiczną strukturę i chronologiczne ujęcie. Za punkt wyjściowy przyjął ukazanie losów rodziny Michnowskich, dziejów Skarżyska-Kamiennej oraz Młodzaw, a także historii Polski na przestrzeni wieków. /…/ Autor połączył walory tak charakterystyczne dla umysłów ścisłych analitycznego podejścia do życia z głębokimi emocjami.

W muzealnym sklepiku przy ul. Słonecznej oraz książka jest dostępna w cenie 35 zł.