Muzeum zaprasza na wernisaż wystawy i wojskowy posiłek

Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Stowarzyszenie Represjonowanych w Stanie Wojennym Regionu Świętokrzyskiego, będą współorganizatorami wernisażu wystawy związanej z 40. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego. Jej gospodarzem jest Muzeum im. Orła Białego, które w niedzielne południe (12 grudnia) zaprasza wszystkich widzów gratis.

Wystawa zostanie otwarta punktualnie o godz. 12.00. Wernisaż w muzealnych salach poprzedzi salwa artyleryjska dla uczczenia ofiar wydarzeń z grudnia 1981. Godzinę później organizatorzy zaproszą wszystkich chętnych na wojskową grochówkę, serwowaną na miejscowym placu. Każdy z gości otrzyma też okolicznościową zapinkę.

Wystawa, którą oglądać będzie można przez najbliższe miesiące nosi tytuł „Stan wojenny 1981-83” i oparta została na materiałach Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej w Katowicach i Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności. Zaprezentowany zostanie również film dokumentalny przypominający wydarzenia sprzed 40 lat.

Wstęp wolny a całość otwierającego wystawę wernisażu transmitowana będzie na muzealnym FB.