Muzeum przypomni o stanie wojennym

Punktualnie w niedzielne południe (12 grudnia) w skarżyskim Muzeum im. Orła Białego otwarta zostanie wystawa związana z 40. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego. Wernisaż poprzedzi salwa artyleryjska dla uczczenia ofiar wydarzeń z grudnia 1981.

Wystawa, którą oglądać będzie można przez najbliższe cztery miesiące nosi tytuł „Stan wojenny 1981-83”.

Wystawa oparta została na materiałach Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej w Katowicach i Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności. Zaprezentowany zostanie również film dokumentalny przypominający wydarzenia sprzed 40 lat. Szczegóły „podwójnie świątecznej” niedzieli w Muzeum już wkrótce.

W dniu 12 grudnia Muzeum zaoferuje wstęp wolny dla wszystkich uczniów i studentów.

Całość otwierającego wystawę wernisażu transmitowane będzie na muzealnym FB.