„Pierwsza Kadrowa” i atmosfera święta na Muzealnym placu

Szlagiery z czasów walki o wolność i pierwszych lat II RP towarzyszyły licznym odwiedzającym skarżyskie Muzeum im. Orła Białego w dniu 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W świąteczny czwartek wstęp do Muzeum był gratisowy a setki osób skorzystało z jednej z ostatnich okazji do zwiedzenia wystawy poświęconej Mazurkowi Dąbrowskiego.

„… z ziemi włoskiej do Polski…”, czyli dzieje Mazurka Dąbrowskiego, to wystawa, która gości w Skarżysku od maja a jej absolutną większość stanowią zbiory pochodzące z gdańskiego Muzeum Narodowego. Z końcem miesiąca powróci „do siebie”. W placówce z ul. Słonecznej zobaczyło ją nie mniej niż 20 tysięcy osób.

11 listopada Muzeum częstowało bardzo licznych zwiedzających żołnierskim bigosem a dla dzieci były lody i gorąca czekolada. Wielu milusińskich spędzało czas przy muzealnym „czołgodromie”, a  przybyszy „dekorowano” narodowymi kokardami.

Nie brakło też osób, które wrzucały datki do puszek wolontariuszy na rzecz Olivera.