Medalowa sztafeta gościła w Muzeum

Srebrne medalistki Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych – sztafeta dziewcząt ze skarżyskiej Szkoły Podstawowej nr 1 gościła w przedświąteczną środę w Muzeum im. Orła Białego. Dziewczęta, do sportowych startów przygotowuje w szkole Monika Łapaj.

Skarżyska sztafeta 6x800 metrów zajęła, w gronie 12 finalistów, drugie miejsce ulegając jedynie szkole z Połańca. Na trasach w Rytwianach biegały zawodniczki z roczników 2007-2008. W SP 1 ekipę stanowiły siódmo i ósmoklasistki. Prowadząca sztafetę Monika Łapaj wierzy, że mimo zmiany części składu, za rok znów jest szansa na medal.

W Muzeum drużyna zwiedziła całość ekspozycji, a na pamiątkę otrzymała maskotki placówki z ul. Słonecznej.