W 103. rocznicę odzyskania niepodległości – Muzeum zaprasza

Darmowy wstęp i żołnierski bigos to tylko część atrakcji, na które 11 listopada zaprasza skarżyskie Muzeum im. Orła Białego. Czwartkowe święto będzie też okazją do pożegnania się z wystawą pt. „… z ziemi włoskiej do Polski…”, czyli dzieje Mazurka Dąbrowskiego.

Świąteczny bigos oraz lody dla dzieci będą rozdawane w godz. 13.00-15.00. Niezależnie od tego, przez cały dzień, wchodzący mogą liczyć na kokardę w narodowych barwach i darmową zabawę na „czołgodromie” - dla dzieci.

Chętni będą mogli wrzucać datki do puszek wolontariuszy zbierających na rzecz Olivera Stachury.

1. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości będzie w Muzeum okazją do pożegnania się z wystawą „… z ziemi włoskiej do Polski…”, czyli dzieje Mazurka Dąbrowskiego. 88 eksponatów, a więc zdecydowana większość z prezentowanych tu od maja, powróci z końcem listopada do Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Przypomnijmy, że tak w dniu Święta Odzyskania Niepodległości, jak i przez cały listopad, Muzeum im. Orła Białego jest czynne codzienne w godz. 8.00-16.00.