22 września – gratisowy dzień w Muzeum

Każdy z mieszkańców Skarżyska – Kamiennej będzie mógł skorzystać z bezpłatnego dnia zwiedzania  w Muzeum im. Orła Białego. Oferta dotyczy 22 września a będą z niej mogli skorzystać wszyscy miejscowi przybywający indywidualnie.

Gratisowy dzień w Muzeum przypada w  ogłoszonym przez  Miejską Komunikację Samochodową Dniu Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej co powinno jeszcze bardziej zachęcić do przyjazdu na ul. Słoneczną.

Wizyta w Muzeum to jedna z ostatnich okazji, by zobaczyć, goszczącą tu od maja wystawę „… z ziemi włoskiej do Polski…”, czyli dzieje Mazurka Dąbrowskiego. Wśród blisko setki eksponatów, w większości pochodzących z Muzeum Narodowego w Gdańsku i miejsca urodzin Józefa Wybickiego – Będomina, są m.in.: reprint Mazurka Dąbrowskiego, szabla szwoleżera francuskiego z bitwy pod Lipskiem, ryciny Juliusza Kossaka oraz obrazy przedstawiające twórcę Legionów Polskich we Włoszech i autora naszego hymnu. Muzyczną wizytówką całości jest zegar gabinetowy z pozytywką wygrywającą melodię naszego hymnu narodowego. Wystawa jest dostępna do ostatnich dni listopada.

Swoich zwolenników mieć będzie zapewne również ekspozycja zewnętrzna, z kutrem torpedowym ORP „Odważny”, samolotem transportowym Ił -14 oraz unikatowym niemieckim działem samobieżnym StuG IV.

22 września, tak jak przez cały miesiąc, Muzeum jest czynne w godz. 8.00-19.00.