Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Aktualności

Wojskowe święto w Muzeum

Cztery godziny wojskowego świętowania proponuje w Dniu Wojska Polskiego (niedziela - 15 sierpnia) skarżyskie Muzeum im. Orła Białego. Począwszy od godz. 14.00 na placu przy ul. Słonecznej wszyscy przybysze będą mogli skorzystać z szeregu „wojskowych” atrakcji.

Po raz pierwszy w Skarżysku zaprezentują się modelarze z grupy rctank.pl. Zaprezentują oni miniatury zdalnie sterowanych czołgów z okresu II wojny światowej, na specjalnie przygotowanym dla nich placu.

Wielu zwolenników mieć będzie zapewne, jak zawsze, strzelanie z karabinków ASG. Nad jego przebiegiem czuwać będzie ekipa z klubu „PATRIA”.

Pierwszy raz w tym roku pokaże się też w Skarżysku Grupa Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej – Komisariat Radom. Tym razem „Policjanci” zaprezentują broń używaną przez formacje polskie w latach 1914-18 oraz będącą na wyposażeniu Wojska Polskiego w okresie 1918-20. Dostępne też będą maski przeciwgazowe produkowane w latach 1928-39 przez Wojskową Wytwórnię Sprzętu Przeciwgazowego w Radomiu.

Całość atrakcji zaplanowano na godz. 14-18 a uzupełni je możliwość konnych przejazdów, nie tylko dla najmłodszych oraz dobra kuchnia dla każdego.