Marynarze – rezerwiści na „Odważnym”

Dziewięciu marynarzy – rezerwistów gościło w minioną niedzielę (8 sierpnia) w skarżyskim Muzeum im. Orła Białego. Ich wizyta to początek współpracy pomiędzy Stowarzyszeniem Rezerwistów Marynarki Wojennej a placówką z Rejowa.

Prezes Stowarzyszenia Roman Szychowski zapewnił, że rezerwiści podejmą współpracę z Muzeum na różnych polach, w tym w projektach edukacyjnych zwróconych, m.in. do klas mundurowych świętokrzyskich szkół średnich.

Wiadomo już, że wiosną przyszłego roku dojdzie do zjazdu rezerwistów Marynarki Wojennej w skarżyskim Muzeum. Dwudniowe przedsięwzięcie pozwoli przypomnieć historię największego obiektu muzeum z Rejowa, którym jest ORP „Odważny” oraz sylwetkę jego skarżyskiego konstruktora Dionizego Wiśniewskiego. O służbie na „Odważnym” obiecał szeroko opowiedzieć obecny w  niedzielę w Skarżysku Janusz Sidorowicz.

Foto. Dariusz Turek