Niedzielny Dzień Dziecka w Muzeum

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 30 maja Muzeum im. Orła Białego opanują najmłodsi. Wszystko, rzecz jasna z racji nadchodzącego Dnia Dziecka, na który placówka z Rejowa przygotowała szereg atrakcji.

W tym dniu wszyscy, którzy nie ukończyli 10 lat życia mogą odwiedzić Muzeum gratis. Prawdziwa masa atrakcji czeka w godz. 13-17. Wówczas na placu zjawią się grupy rekonstruktorskie „Grot” i „Hird”. Co dwa kwadranse odbywać się będą konkursy, w których nie będzie przegranych a nagrody czekać mają na wszystkich ich uczestników. Chętni będą mogli zrobić sobie zdjęcie z żołnierzami z różnych epok. Nie zabraknie też stoiska gospodarzy imprezy.

Każde dziecko otrzyma od muzealników darmowe lody a całość uzupełni swą muzyką grupa „Klimat”.