Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Aktualności

Wernisaż wystawy ze zbiorów IPN

„Bunt robotników grudzień 70 – luty 71” oraz „Przełom. Sierpień 1980 i Solidarność” to tytuł wystawy, której wernisaż odbył się w czwartkowe (28.01.) południe w Muzeum im. Orła Białego. Całość ekspozycji to 30 paneli pochodzących ze zbiorów Instytutu Pamięci Narodowej  - oddziały Szczecin i Gdańsk.

Z powodów obostrzeń epidemiologicznych wernisaż odbył się w trybie spotkania służbowego, ale nie zabrakło na nim Zastępcy Prezydenta Skarżyska-Kamiennej Krzysztofa Myszki oraz przewodniczącego Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym Regionu Świętokrzyskiego Jerzego Stopy i członka Rady Muzeum Bogusława Cioka.  Goście, w krótkich wystąpieniach nawiązali do wagi wydarzeń sprzed 50 i 40 lat. Nie zabrakło też akcentów muzycznych w postaci wykonania „Ballady o Janku Wiśniewskim”. Otwarcie wystawy można było obserwować bezpośrednio na muzealnym Facebooku.

Wspomnienie robotniczego zrywu, zawarte na 30 panelach, gościć będzie na Rejowie do trzeciej dekady marca. Do czasu „odmrożenia” budynku Muzeum wystawę można oglądać na załączonym na stronie internetowej oraz FB filmie. Z chwilą decyzji o udostępnieniu całości obiektu odwiedzającym będzie ją można oglądać „live”.