W 158. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego

Honorowa salwa i płonące znicze upamiętniły 158. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego pod pomnikiem na skarżyskim Rejowie. Odsłonięty w 100. rocznicę pierwszych walk najdłuższego ze zrywów pod zaborami monument, został w ubiegłym roku odnowiony przez Muzeum im. Orła Białego.

Tym razem skarżyscy muzealnicy, wraz z Zastępcą Prezydenta Miasta Krzysztofem Myszką oddali hołd bohaterom tamtych dni a Krzysztof Zemeła przypomniał dzieje insurekcji na Kielecczyźnie. Obiekt, który Muzeum odnowiło dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ma być w czerwcu, w miesiącu jego niegdysiejszego odsłonięcia, miejscem patriotycznego capstrzyku z udziałem młodzieży z lokalnych szkół. Tymczasem z honorową salwą w styczniową rocznicę pospieszyli rekonstruktorzy z Oddziału Powstańczego „Grot”.