Color II Color I

Aktualności

Ferie z Muzeum

Muzeum im. „Orła Białego” w Skarżysku-Kamiennej

zaprasza do udziału w zajęciach

FERIE w MUZEUM 2021

 

  1. Zagadki i szyfry – uczestnicy zostają podzieleni na dwie grupy, których zadaniem jest ułożenie zaszyfrowanej wiadomości wg wskazówek prowadzącego zajęcia. Wiadomość opierać się będzie o zaszyfrowanie 10 przedmiotów z wystawy stałej. Następnie grupy wymieniają się wiadomościami i dokonują dekryptażu (odszyfrowania). Która grupa odgadnie prawidłowo zaszyfrowaną wiadomość lub najwięcej elementów – wygrywa.
  2. Scenariusz ze starej szuflady – w szufladzie starego sekretarzyka wiele lat temu ukryty został scenariusz filmu wojennego. Po jego odnalezieniu, okazało się że jest zdekompletowany, a wiele stron i tekstu zjadły myszy. Zadaniem grupy (lub dwóch grup) jest odtworzenie scenariusza na podstawie zachowanych elementów oraz eksponatów, znajdujących się na placu. Następnie scenariusze są spisywane (dyktowane) i oceniane.

Każde z zajęć może trwać ok. 45 min. – 1 h.

Zajęcia odbywać się będą w trybie reżimu sanitarnego określonego rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 grudnia 2020 r.  Zajęcia tylko dla grup zorganizowanych.

Szczegóły i zapisy: 0 41 252 02 31 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.