Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Aktualności

Mikołaj, ten „Święty”, rozdawał prezenty w Muzeum!

Choć bez śniegu i reniferów Mikołaj, zgodnie z zapowiedziami, zawitał do skarżyskiego Muzeum im. Orła Białego. O tym co znaczą dla nich świąteczne obyczaje i czy spodziewają się tego roku czegoś pod choinką opowiadali goście reprezentujący różne profesje i środowiska a „Christmasową”  muzyką raczył wszystkich Mariusz Kaczmarczyk.

Przez przeszło godzinę pod muzealnym drzewkiem zasiadali: Agnieszka Brodniewicz, Katarzyna Brojek, Mateusz Bolechowski, Tadeusz Sikora, Piotr Kardyś, Andrzej Staśkowiak, Natalia Tokarska, Magdalena Kalbarczyk, Grażyna Majewska, Jerzy Stopa i Andrzej Warwas. Nic więc dziwnego, że i tematyka krótkich rozmów z dyrektorem Muzeum Grzegorzem Bieniem była mocno zróżnicowana. Od świątecznej kuchni MasterChefa, poprzez zimowe obyczaje wiewiórek i świąteczne harce pod zawieszoną przeszło dwa metry nad ziemią siatką, a na planach stuletniego miasta skończywszy.

Ci, którzy prawidłowo i błyskawicznie odpowiedzieli na „ściągane” przez gości z choinki pytania, mogą liczyć na nasze prezenty, do których  dołączył się również prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig oraz Muzeum Wsi Kieleckiej. O sposobie odbioru fantów informujemy na innym miejscu.

Choć w ten szczęśliwy sposób pozbywamy się znacznej części „mikołajowych” prezentów to obiecujemy, że jeszcze przed świętami zaprezentujemy Wam historię najbardziej popularnych kolęd,  a może nawet, jeśli trema pozwoli, coś z tego repertuaru zaśpiewamy…

Oby Mikołaj, wcześniej czy później odwiedził Was wszystkich!

„Ekipa” Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej